PREDIKSI 18 - 19 NOVEMBER 2018
Time League Matches 1X2 goals score
Brazil Serie A
22:00 Gremio -:- Chapecoense AF 1 U 2:0
0:00 Atletico MG 1:0 Bahia 1X U 1:0
22:00 Sao Paulo -:- Cruzeiro 1X U 1:0
20:00 Botafogo RJ -:- Internacional X2 U 1:1
20:00 America MG -:- Santos FC X2 U 0:1
20:00 Sport Recife -:- Flamengo X2 U 0:1
20:00 Parana Clube -:- Palmeiras 2 U 0:2
International Africa Cup of Nations Q Grp. A
12:30 Madagascar -:- Sudan 1 U 2:0
International Africa Cup of Nations Q Grp. D
17:00 Togo -:- Algeria X U 0:0
International Africa Cup of Nations Q Grp. G
17:00 Liberia -:- Zimbabwe X2 U 0:1
15:30 Congo -:- DR Congo X U 1:1
International Africa Cup of Nations Q Grp. H
14:30 Rwanda -:-
Central African Republic
U 1:1
18:00 Guinea -:- Ivory Coast 1X U 1:0
International Africa Cup of Nations Q Grp. I
18:00 Mauritania -:- Botswana 1 U 1:0
16:00 Angola -:- Burkina Faso 1X U 1:0
International Africa Cup of Nations Q Grp. J
14:30 Eswatini -:- Niger X U 1:1
International Africa Cup of Nations Q Grp. K
14:30 Mozambique -:- Zambia U 1:1
International Africa Cup of Nations Q Grp. L
15:00 Lesotho -:- Tanzania X2 U 0:1
Argentina Superliga
21:10 San Lorenzo -:- Atletico Tucuman 2 U 0:2
23:20
Defensa y Justicia
-:- Estudiantes 1 U 2:0
PREDIKSI 19 - 20 NOVEMBER 2018
Time League Matches 1X2 goals score
Brazil Serie A
23:00 Fluminense -:- Ceara 1X U 1:0
International Friendlies
19:30 Iceland -:- Qatar 1 O 3 :0
Spain Segunda Division
21:00 Almeria -:- Deportivo La Coruna X2 U 1:1
Italy Serie C Grp. A
20:45 S.S. Arezzo -:- Carrarese 1X O 2:1
Algeria Ligue 1
17:45 JS Kabylie -:- CS Constantine 1 U 2:0
Argentina Primera B Nacional
21:00 Nueva Chicago -:- Agropecuario 1 U 1:0
21:00 Deportivo Moron -:- Santamarina U 1:1
Argentina Federal A Zona 3
0:00
Estudiantes de Rio Cuarto
-:- San Lorenzo de Alem 1 U 2:0
Argentina Primera B Metropolitana
21:00 Barracas Central -:- CA San Miguel 1 U 2:0
21:00
Deportivo Espanol
-:- CA Defensores Unidos X2 U 0:1
Argentina Primera C
21:00 Canuelas -:- Laferrere 2 U 0:2
Denmark Reserve League First Stage Grp. 3
14:00
Randers FC Reserves
-:- AC Horsens Reserves 2 O 0:3
England Isthmian Premier Division
20:45
Haringey Borough
-:- Dorking Wanderers 2 U 0:2
Indonesia Liga 1
12:30 Bhayangkara FC -:- Persipura Jayapura 1X U 1:0
Iran Persian Gulf Pro League
13:45 Persepolis -:- Paykan 1 U 2:0
Jamaica Premier League
1:00 Mount Pleasant -:- UWI FC X U 1:1
1:00 Tivoli Gardens -:- Cavalier SC X U 1:1
Nigeria Professional Football League
16:00 Heartland Owerri -:- MFM FC 1X U 1:0
16:00 Nasarawa United -:- Akwa United 1X U 1:0
16:00
El Kanemi Warriors
-:- Kwara United 1 U 1:0
16:00 Sunshine Stars -:- Go Round 1 U 2:0
16:00 Rivers United FC -:- Wikki Tourist 1 U 1:0
16:00 Plateau United -:- Niger Tornadoes 1 U 2:0
16:00 Enyimba -:- Enugu Rangers 1 U 1:0
16:00 Katsina United -:- Lobi Stars 1 U 1:0
16:00 Abia Warriors -:- Ifeanyi Ubah United 1 U 1:0
16:00 Kano Pillars -:- Yobe Desert Stars 1 U 2:0
PREDIKSI 20 - 21 NOVEMBER 2018
Time League Matches 1X2 goals score
Netherlands Eerste Divisie
20:00 Jong FC Utrecht -:- Jong Ajax 2 O 1:2
N. Ireland Premiership
20:45
Dungannon Swifts
-:- Coleraine 2 O 0:3
20:45 Glenavon -:- Cliftonville 1X O 2:1
20:45
Ballymena United
-:- Glentoran 1 O 3:0
Egypt Premier League
17:00 ENPPI -:-
Al-Ittihad Al-Sakandary
O 2:2
13:45
Al Mokawloon Al Arab
-:- El Gounah U 1:1
PREDIKSI 21 - 22 NOVEMBER 2018
Time League Matches 1X2 goals score
Brazil Serie A
22:30 Internacional -:- Atletico MG 1 U 2:0
Argentina Superliga
21:10 Gimnasia LP -:- San Martin San Juan 1 U 2:0
Hungary NB I
19:00 Vidi FC -:- Ujpest X U 1:1
Egypt Premier League
13:45 Nogoom FC -:- Misr El-Maqasa X2 U 0:1
16:15 Al Masry -:- El Hodood 1X U 1:0
19:00 Ismaily SC -:- El Entag El Harby X U 1:1
16:15 El Geish -:- Petrojet 1 O 3:0
19:00 Wadi Degla FC -:- Pyramids FC 2 U 0:2
Italy Serie C Grp. A
18:30 Pro Patria -:- Robur Siena 1 U 2:0
14:30 Virtus Entella -:- Olbia 1 U 2:0
20:30 Pro Vercelli -:- Alessandria X U 1:1
14:30 Arzachena -:- Novara X2 U 1:1
Italy Serie C Grp. B
20:30 Ternana -:- FeralpiSalo 1X U 1:0
Wales Premier League
20:45 Newtown -:- Connah's Quay 1X O 2:1
Algeria Ligue 1
16:00 AS Ain M'lila -:- MC Alger X2 U 1:1
17:00 NA Hussein Dey -:- MC Oran X U 1:1
18:00 JS Saoura -:- Olympique de Medea 1 U 2:0
Argentina Federal A Zona 2
1:00
Union de Sunchales
-:- Douglas Haig 1X U 1:0
Argentina Primera B Metropolitana
21:00 Colegiales -:- CA Talleres Remedios de Escalada X U 1:1
21:00 CA Fenix -:- Tristan Suarez X U 1:1
21:00 All Boys -:- Atlanta 1X U 1:0
Belarus Premier League
16:00
Shakhtyor Soligorsk
-:- BATE Borisov X2 U 1:1
Denmark Ligaen U17
18:00
FC Midtjylland U17
-:- Esbjerg U17 1X O 3:1
England Isthmian Premier Division
20:45 Leatherhead -:- Burgess Hill Town 1X O 2:1
England Southern Premier Division Central
20:45 Hitchin Town -:- Leiston 2 U 0:2
England Southern Premier Division South
20:45 Farnborough -:- Gosport Borough 1X O 2:1
Georgia Erovnuli Liga
11:00 Chikhura -:- Torpedo Kutaisi X2 U 1:1
Greece Football League
14:00 Platanias -:- Kissamikos FC 1 U 1:0
PREDIKSI 22 - 23 NOVEMBER 2018
Time League Matches 1X2 goals score
Brazil Serie A
0:45 Cruzeiro -:- Vitoria 1 U 2:0
0:45 Palmeiras -:- America MG 1 U 2:0
0:00 Santos FC -:- Botafogo RJ 1X U 1:0
0:45 Atletico PR -:- Corinthians 1 U 2:0
23:00 Vasco da Gama -:- Sao Paulo X2 U 0:1
0:45 Flamengo -:- Gremio 1X U 1:0
Egypt Premier League
18:00 El Zamalek -:- El Dakhleya 1 O 3:0
16:00 Smouha SC -:- Al Ahly U 1:1
Gibraltar Premier Division
20:30 FC Boca Juniors -:- Lions Gibraltar 1X O 2:1
Algeria Ligue 1
17:00 DRB Tadjenanet -:- Paradou AC X2 U 0:1
18:00 MO Bejaia -:- ES Setif 2 U 0:2
16:00 USM Bel Abbes -:- CR Belouizdad X U 1:1
Armenia 1. Division
12:00 Junior Sevan -:- Ararat Armenia II 1 O 3:0
12:00 Yerevan -:- Alashkert FC II 1 O 4:0
El Salvador Primera Division - Apertura
22:00 CD FAS -:- CD Audaz 1X U 1:0
22:00 Pasaquina -:- CD Aguila X2 O 1:2
France National
20:30 Boulogne -:- Rodez X U 1:1
Georgia Erovnuli Liga 2
11:00
FC Shevardeni 1906
-:- Kakheti Telavi 1X U 1:0
11:00
FC Shukura Kobuleti
-:- WIT Georgia Tbilisi 2 U 0:2
11:00
FC Samgurali Tskhaltubo
-:- Merani Martvili 1X U 1:0
11:00 FC Tskhinvali -:- FC Gagra 2 U 0:2
11:00
FC Norchi Dinamo Tbilisi
-:- Dinamo Batumi X2 U 0:1
Guatemala Liga Nacional Apertura
1:00 Deportivo Petapa -:- Comunicaciones FC 2 U 0:2
22:00 Guastatoya -:- Deportivo Chiantla 1 U 2:0
India Indian Super League
15:00 FC Goa -:- Bengaluru FC 1X O 3:2
Jordan Premier League
17:30 Aqaba -:- Al-Sareeh 1X U 1:0
15:00 Al-Hussein SC -:- Al-Ahly 1 U 2:0
Macedonia Prva Liga
13:00 Makedonija GjP -:- Shkupi 1X U 1:0
13:00 KF Shkendija -:- FK Sileks 1 U 2:0
13:00 Belasica -:- Renova X2 U 0:1
13:00
FC Academy Pandev
-:- Pobeda 1X U 1:0
13:00
FK Vardar Skopje
-:- Rabotnicki 1 U 2:0
Peru Primera Division - Clausura
2:00
Universidad San Martin
-:- Alianza Lima X2 U 0:1
Romania Liga II
18:30 Petrolul Ploiesti -:- UTA Arad 1 O 3:0
PREDIKSI 23 - 24 NOVEMBER 2018
Time League Matches 1X2 goals score
Brazil Serie A
0:00 Ceara -:- Parana Clube 1 U 2:0
0:00 Chapecoense AF -:- Sport Recife 1X U 1:0
0:00 Bahia -:- Fluminense 1 U 2:0
France Ligue 1
21:00 Lyon -:- Saint-Etienne 1X U 1:0
Germany 1. Bundesliga
20:30
Bayer Leverkusen
-:- VfB Stuttgart 1X O 2:1
Russia Premier League
18:30
Lokomotiv Moscow
-:- Ural 1 O 3:0
16:00 FK Akhmat -:- CSKA Moscow X2 U 0:1
Spain Primera Division
21:00 Leganes -:- Deportivo Alaves 2 U 0:2
Argentina Superliga
23:00 Belgrano -:- Atletico Tucuman 2 U 0:2
Belgium First Division A
20:30 Club Brugge -:- Zulte-Waregem 1 O 3:0
Bulgaria First Professional League
16:30 Vitosha Bistritsa -:- Slavia Sofia 2 U 0:2
Croatia 1. Division
18:00 Rudes -:- Inter Zapresic 2 O 1:2
Czech Republic 1. Liga
18:00 Dukla Praha -:- Teplice X2 U 0:1
18:00 Slovan Liberec -:- Viktoria Plzen X2 U 1:1
Denmark Superligaen
19:00 Vejle Boldklub -:- AaB X2 U 0:1
England Championship
20:45 Ipswich Town -:- West Bromwich Albion 2 U 0:2
Germany 2. Bundesliga
18:30 Arminia Bielefeld -:- Duisburg O 2:2
18:30 Greuther Fuerth -:- Magdeburg 1 O 2:1
Italy Serie B
21:00 Hellas Verona -:- Palermo 2 O 0:3
Netherlands Eerste Divisie
20:00 Jong Ajax -:- MVV Maastricht 1 O 3:0
20:00 FC Volendam -:- Jong FC Utrecht 1 O 3:0
20:00 FC Eindhoven -:- Helmond Sport 1X U 1:0
20:00
Roda JC Kerkrade
-:- Telstar 1X O 2:1
20:00
Go Ahead Eagles
-:- TOP Oss 1X O 2:1
20:00 Almere City FC -:- FC Dordrecht 1 O 3:0
20:00
Sparta Rotterdam
-:- Jong PSV 1 O 3:0
20:00 RKC Waalwijk -:- NEC Nijmegen 2 O 1:2
20:00 FC Den Bosch -:- Cambuur 1 O 3:0
N. Ireland Premiership
21:00 Newry City AFC -:- Ballymena United 2 O 0:3
Poland Ekstraklasa
18:00 Piast Gliwice -:- Zaglebie Sosnowiec 1 O 3:0
Romania Liga I
19:30
Dinamo Bucuresti
-:- Gaz Metan Medias X U 1:1
Slovenia Prva Liga
20:15
Olimpija Ljubljana
-:- Mura 1 O 2:1
Spain Segunda Division
21:00 Granada -:- Sporting Gijon 1 U 2:0
Turkey Super Lig
18:30 Galatasaray -:- Konyaspor 1X U 1:0
Ukraine Premier League
18:00
Shakhtar Donetsk
-:- FC Lviv 1 U 2:0
Brazil Serie B
22:30 Coritiba -:- Fortaleza X2 U 0:1
England League 1
20:45 Coventry City -:- Peterborough United X2 U 0:1
France Ligue 2
20:00 Niort -:- Chateauroux 1 U 2:0
PREDIKSI 24 - 25 NOVEMBER 2018
Time League Matches 1X2 goals score
Brazil Serie A
23:00 Santos FC -:- Atletico MG 1X U 1:0
England Premier League
16:00
Manchester United
-:- Crystal Palace 1 O 3:0
16:00 Everton -:- Cardiff City 1 O 3:0
16:00 Fulham -:- Southampton X2 O 1:2
18:30
Tottenham Hotspur
-:- Chelsea 2 O 0:3
16:00
Brighton & Hove Albion
-:- Leicester City 1X O 2:1
16:00 Watford -:- Liverpool 2 O 0:3
16:00
West Ham United
-:- Manchester City 2 U 0:2
France Ligue 1
17:00
Paris Saint-Germain
-:- Toulouse 1 O 4:1
20:00 Reims -:- Guingamp 1 U 2:0
20:00 Nantes -:- Angers 1X O 2:1
20:00 Strasbourg -:- Nimes 1 O 2:1
20:00 Caen -:- Monaco 1X U 1:0
20:00 Dijon -:- Bordeaux 2 O 0:3
Germany 1. Bundesliga
15:30 Bayern Munich -:- Fortuna Duesseldorf 1 O 3:0
18:30 Schalke 04 -:- Nuernberg 1X U 1:0
15:30 Augsburg -:- Eintracht Frankfurt 2 O 1:2
15:30 Wolfsburg -:- RasenBallsport Leipzig 2 O 0:3
15:30 Hertha Berlin -:- Hoffenheim X2 O 1:2
15:30 Mainz 05 -:- Borussia Dortmund 2 O 0:3
Italy Serie A
18:00 Juventus -:- SPAL 2013 1 O 3:0
20:30 Inter -:- Frosinone 1 O 3:0
15:00 Udinese -:- Roma 2 U 0:2
Netherlands Eredivisie
20:45 PSV Eindhoven -:- SC Heerenveen 1 O 4:1
18:30 PEC Zwolle -:- ADO Den Haag X2 O 1:2
20:45 Fortuna Sittard -:- Heracles 1X O 2:1
18:30 NAC Breda -:- Ajax 2 O 1:4
Russia Premier League
12:00 Dinamo Moscow -:- FC Yenisey Krasnoyarsk 1 U 2:0
14:30 FC Orenburg -:- FC Ufa 1X U 1:0
17:00
Anzhi Makhachkala
-:- Rubin Kazan X2 U 0:1
Spain Primera Division
16:15 Valencia -:- Rayo Vallecano 1X U 1:0
18:30 SD Huesca -:- Levante 2 U 0:2
20:45 Atletico Madrid -:- Barcelona U 1:1
13:00 Eibar -:- Real Madrid O 2:2
Argentina Superliga
1:15 Rosario Central -:- Estudiantes X2 U 0:1
1:15
Argentinos Juniors
-:- Talleres 2 U 0:1
Australia A-League
9:50
Brisbane Roar FC
-:- Melbourne City FC 2 U 0:2
Austria Bundesliga
17:00 Wolfsberger AC -:- Mattersburg 1 O 3:0
PREDIKSI 25 - 26 NOVEMBER 2018
Time League Matches 1X2 goals score
Brazil Serie A
20:00 Vasco da Gama -:- Palmeiras 2 U 0:2
22:00 America MG -:- Bahia X2 U 0:1
22:00 Internacional -:- Fluminense 1 O 3:0
20:00 Atletico PR -:- Ceara 1 U 2:0
22:00 Botafogo RJ -:- Parana Clube 1 U 2:0
20:00 Vitoria -:- Gremio 2 U 0:2
22:00 Corinthians -:- Chapecoense AF 1 U 2:0
20:00 Cruzeiro -:- Flamengo X U 1:1
England Premier League
17:00
Wolverhampton Wanderers
-:- Huddersfield Town 1 U 2:0
14:30
AFC Bournemouth
-:- Arsenal X2 O 1:2
France Ligue 1
15:00 Montpellier -:- Rennes 1 O 3:0
17:00 Nice -:- Lille X2 U 0:1
21:00 Amiens -:- Marseille X2 O 1:2
Germany 1. Bundesliga
18:00
Borussia Moenchengladbach
-:- Hannover 96 1 O 4:1
15:30 Freiburg -:- Werder Bremen X2 O 1:2
Italy Serie A
15:00 SSC Napoli -:- Chievo Verona 1 O 4:1
18:00 Lazio -:- AC Milan 1X O 2:1
20:30 Genoa -:- Sampdoria X2 O 1:2
15:00 Bologna -:- Fiorentina X2 U 0:1
12:30
Parma Calcio 1913
-:- Sassuolo X2 U 1:1
15:00 Empoli -:- Atalanta 2 O 0:3
Netherlands Eredivisie
14:30 FC Utrecht -:- De Graafschap 1 O 3:0
14:30 Feyenoord -:- FC Groningen 1 O 3:0
12:15 FC Emmen -:- Excelsior 1X O 2:1
14:30 Willem II -:- Vitesse X2 U 0:1
16:45 VVV-Venlo -:- AZ Alkmaar 1X O 2:1
Russia Premier League
14:30 FC Krasnodar -:- Arsenal Tula 1 O 3:0
12:00 Spartak Moscow -:- Krylya Sovetov Samara X U 1:1
17:00
Zenit St. Petersburg
-:- FC Rostov 1X U 1:0
Spain Primera Division
16:15 Sevilla -:- Real Valladolid 1X U 1:0
18:30 Espanyol -:- Girona 1 U 2:0
12:00 Athletic Bilbao -:- Getafe 2 U 0:2
20:45 Villarreal -:- Real Betis X2 U 0:1
Argentina Superliga
22:00 Godoy Cruz -:- River Plate 1X U 1:0
21:10 Union -:- Velez Sarsfield 1 U 2:0
23:20 Aldosivi -:- Newells Old Boys 1 U 2:0
21:10 San Lorenzo -:- Huracan 2 U 0:2
23:20
San Martin de Tucuman
-:- Colon 1X U 1:0
Australia A-League
9:00 Perth Glory -:- Central Coast Mariners 1 U 2:0
PREDIKSI 26 - 27 NOVEMBER 2018
Time League Matches 1X2 goals score
Brazil Serie A
23:00 Sao Paulo -:- Sport Recife 1 U 2:0
England Premier League
21:00 Burnley -:- Newcastle United X2 O 1:2
Italy Serie A
20:30 Cagliari -:- Torino X2 U 1:1
Spain Primera Division
21:00 Real Sociedad -:- Celta Vigo O 2:2
Argentina Superliga
1:30 Racing Club -:- Banfield 1 U 2:0
23:00
Defensa y Justicia
-:- Tigre 1 U 2:0
Denmark Superligaen
19:00 AGF -:- AC Horsens X2 U 1:1
Germany 2. Bundesliga
20:30 Hamburger SV -:- Union Berlin X U 1:1
Greece Super League
18:30 Panionios -:- Lamia 1X U 1:0
Italy Serie B
21:00 Crotone -:- Cosenza 1X U 1:0
Netherlands Eerste Divisie
20:00 Jong AZ Alkmaar -:- FC Twente 2 O 0:3
Poland Ekstraklasa
18:00 Arka Gdynia -:- Wisla Krakow X O 2:2
Romania Liga I
19:30 Botosani -:- CS Universitatea Craiova 2 U 0:2
Turkey Super Lig
18:00 Goztepe -:- Istanbul Basaksehir X2 U 1:1
Egypt Premier League
19:00 El Zamalek -:- El Gounah 1 O 3:0
13:45 El Hodood -:- Wadi Degla FC X2 U 0:1
16:15 Petrojet -:- Smouha SC 2 U 0:2
France Ligue 2
20:45 Metz -:- GFC Ajaccio 1 O 3:0
Italy Serie C Grp. B
20:45
Pordenone Calcio
-:- Ternana X2 U 0:1
Turkey 1. Lig
17:00 Osmanlispor FK -:- Elazigspor 1 U 2:0
Armenia 1. Division
11:30 Alashkert FC II -:- Pyunik II 1 O 3:0
11:30 Erebuni -:- Junior Sevan 2 O 2:5
11:30 Shirak II -:- Gandzasar II 1X O 2:1
11:30 Ararat Armenia II -:- Yerevan 2 O 0:3
12:00 Banants II -:- Ararat II 1 O 4:1
Bolivia Primera Division - Clausura
0:30 Oriente Petrolero -:- Guabira 1 O 3:0
Bulgaria Second Professional League
16:30 Montana -:- Nesebar 1 U 2:0
Cyprus 1. Division
18:00 Ermis Aradippou -:- Doxa Katokopia X2 U 1:1
Denmark Reserve League First Stage Grp. 1
13:00
FC Koebenhavn Reserves
-:- OB Reserves X2 U 0:1
Denmark Reserve League First Stage Grp. 2
13:00
SoenderjyskE Reserves
-:- Lyngby Reserves X2 O 1:3
England Isthmian Premier Division
20:45
Carshalton Athletic
-:- Dorking Wanderers X2 U 0:1
20:45
Haringey Borough
-:- Merstham X O 2:2
England Southern Premier Division Central
20:45 Rushall Olympic -:- Barwell FC X U 1:1
England Premier League 2 Division 1
20:00 Blackburn U23 -:- West Ham U23 X2 O 2:2
20:00 Derby U23 -:- Arsenal U23 1X U 1:0
20:00 Swansea U23 -:- Brighton & Hove Albion U23 2 U 0:2
England Premier League 2 Division 2
20:00
Wolverhampton U23
-:- Aston Villa U23 1 O 2:1